Advertisement
PREZENTACJE I WSPÓŁPRACA
Gazowe Pompy Ciepła
Gazowe Pompy Ciepła (GHP ? gas heat pumps) coraz bardziej zdobywają zaufanie inwestorów tak w całej Europie, jak i w Polsce. Jest to wynikiem coraz większej wiedzy o tych nowoczesnych urządzeniach oszczędzających energię,
jak również, niestety, wynikiem wzrostu jej cen.

Urządzenia te są najbardziej wydajnymi na rynku klimatyzatorami z pompą ciepła z silnikiem napędzanym gazem naturalnym i jednocześnie ciekłym propanem. Wyróżnikiem tych urządzeń w stosunku do elektrycznych klimatyzatorów jest powszechne wykorzystywanie ich do niezwykle ekonomicznej pracy przy ogrzewaniu w warunkach zimowych.
Nadwyżki ciepła odzyskiwane z tych endotermicznych silników wykorzystywane są do produkcji ciepłej wody użytkowej. Ponadto odzyskiwana ciepłota silnika eliminuje w instalacjach klimatyzacyjnych zasilanych przez GHP przerwy na odszranianie.

 
Partner firm, mieszkańców i samorządów
REMONDIS to jedno z największych przedsiębiorstw sektora gospodarki wodnej i recyklingowej. Świadczy usługi dla ponad 20 mln mieszkańców w 25 krajach świata. Dysponuje siecią 500 własnych instalacji, zatrudnia 18 500 pracowników. Rocznie REMONDIS zbiera, przetwarza i sprzedaje w przybliżeniu 25 milionów ton surowców.

Przedsiębiorstwo rozpoczęło swoją działalność w Poznaniu, gdzie w 1992 roku powstała pierwsza w Polsce spółka w branży gospodarki odpadami o charakterze partnerstwa publiczno-prywatnego. Miasto Poznań pozyskało strategicznego partnera, który przeprowadził kompleksową modernizację systemu logistycznego zbiórki i odbioru odpadów oraz poczynił wiele inwestycji proekologicznych. Obecnie REMONDIS jest wspólnikiem wielu miast w Polsce (np.: Gliwice, Otwock, Szczecin, Świdnik, Tarnowskie Góry), posiada 34 zakłady na terenie kraju, zatrudnia blisko 2000 pracowników i uzyskuje obrót w wysokości ok. 450 milionów złotych rocznie.

 
Górnictwo dla środowiska
Katowicki Holding Węglowy S.A. z siedzibą w Katowicach powstał w dniu 29 czerwca 1993 roku jako jednoosobowa spółka Skarbu Państwa z połączenia 11 kopalń. W wyniku przeprowadzonych zmian strukturalnych w skład KHW S.A. wchodzi obecnie 5 kopalń: Murcki, Mysłowice-Wesoła, Wujek, Wieczorek i Staszic.

KHW S.A. razem z KWK Kazimierz -Juliusz Sp. z o.o. tworzy Katowicką Grupę Kapitałową. Kopalnie funkcjonują w ramach Holdingu jako odrębne zakłady górnicze o bardzo dużym stopniu samodzielności gospodarczej i finansowej, na pełnym wewnętrznym rozrachunku gospodarczym, nie posiadając jednak osobowości prawnej.
 
Innowacje w ochronie środowiska naturalnego
Głównym kierunkiem działania ATON-HT S.A. jest wdrażanie własnych innowacyjnych technologii unieszkodliwiania odpadów niebezpiecznych. Technologie te powstały i są rozwijane w oparciu o doświadczenia pracowników Spółki przy wsparciu współpracujących ośrodków naukowo-badawczych i firm z branży high-tech.

Potencjał innowacyjny jest efektywnie wykorzystywany poprzez skutecznie zarządzanie przez kadrę menedżerską z doświadczeniem z zakresu wdrażania innowacyjnych rozwiązań technicznych.

 
Stawiamy na ekologię
Zanieczyszczenie środowiska jest jednym z poważniejszych problemów współczesnego świata. Ilość odpadów z roku na rok rośnie i stwarza niebezpieczeństwo dla ludzkiego zdrowia. Być "eko" staje się więc koniecznością, ale i coraz bardziej popularnym stylem życia.

Z zaangażowaniem promują go znane gwiazdy, doskonale zdając sobie sprawę, że przysparza im to jeszcze więcej popularności. Szczerze podziwiamy Sandrę Bullock, która w swoim barze ustawiła meble z recyklingu, gościom do obiadu podaje sztućce z ziemniaków, a kawę serwuje w kubkach z trzciny cukrowej. Lubimy też rodzimą Ewelinę Flintę, która w publicznych wypowiedziach opowiada, że w domu stosuje zasady recyklingu i oszczędza światło.
 
GPP Ekologia
Ważnym problemem dnia dzisiejszego jest kształtowanie świadomości społecznej dotyczącej konieczności współistnienia i zachowania równowagi pomiędzy ochroną środowiska a gospodarką. Efektywność gospodarowania nie może być jedynym kryterium wyborów dokonywanych przez przedsiębiorców w ich działalności.

Muszą oni wziąć na siebie odpowiedzialność za ekologiczne skutki swojej działalności dla współczesnych i przyszłych pokoleń w dziedzinie jakości oraz zasobności środowiska, w którym przyjdzie im żyć i gospodarować. Jedynym wyjściem jest racjonalizacja i optymalizacja ekologicznych kosztów produkcji. Wielu przedsiębiorców już dziś decyduje się na różnego rodzaju przedsięwzięcia, które zminimalizują negatywny wpływ ich działalności na środowisko naturalne. Wśród nich jest m.in. recykling.

 

© 2024 Grupa INFOMAX